16 kwietnia 2009

Ks. Piotr Pawlukiewicz

Wywiad z Księdzem Piotrem Pawlukiewiczem

"W szczere oczy"3 komentarze:

Dusiak pisze...

Facet, który mówi dość mądrze, którego lubię słuchać. Który widzi inaczej, dalej, głębiej. Który pokazuje nadzieję, stawia sprawy jasno, nie koloryzuje, nie wymyśla, nie kręci.
Słyszałam już kilka jego konferencji... każda zostawiła we mnie swój ślad.

Piotr Zajączkowski OFMCap. pisze...

Dla mnie to człowiek o sercu zanurzonym w Bogu.

Anonimowy pisze...

Uwielbiam tego księdza. Mogę go słuchać nieustannie i zawsze coś na nowo dostrzegam ...

Dla mnie to jest właściwy człowiek, na właściwym miejscu. Uważam, że w dzisiejszych czasach bycie kapłanem to trudne zadanie, trudno przebić się do "nowoczesnego" człowieka. Często troszkę jest tak, że księża/siostry zakonne poddają się mówią o Bogu ale troszkę archaicznym językiem, trochę w sposób magiczny, trochę za wyniośle i mają srogą postawę. Trochę może obawiają się wyjścia do ludzi, tak jak by język oficjalny, czysto teologiczny był bezpieczniejszy.
Ksiądz Piotr podjął trud przełożenia słowa Bożego na dzisiejsze realia, odwoływania się do codziennych doświadczeń, słuchając go ma się wrażenie On mówi do mnie/o mnie. W prosty sposób porusza serca i młodych i starszych. Można się od niego dużo nauczyć przede wszystkim z jego postawy że dialogiem zyskuje się więcej, niż robieniem komuś wyrzutów. Oraz tego, że z Bogiem można rozmawiać swoimi słowami, a nie tylko wyuczonymi słowami modlitw.