15 stycznia 2010

Marsz dla Życia - Biała Podlaska

Od kilkunastu już lat
w Białej Podlaskiej organizowany jest Marsz dla Życia.

To taka może nie wielka okazja do dawania świadectwa życia i odkrywaniu jego sensu w Życiu, którym jest Jezus, ale bardzo potrzebna okazja.

Jest to też dobra chwila abyście zobaczyli gdzie aktualnie żyję i posługuję. Od 23 września moim miastem jest Biała Podlaska, a domem klasztor i kościół św. Antoniego.

Na filmie zobaczyć można kościół parafialny p.w. Narodzenia N.M.P. przy ul. Brzeskiej, skąd wyrusza Marsz. Po odprawieniu Eucharystii przed budynkiem kościoła formuje się kolumna. Następnie kolumna mija plac miasta, już ozdobiony na Nowy 2010 rok, aby dojść do naszego kapucyńskiego kościoła rektorskiego św. Antoniego.


W drugiej częci filmu zobaczycie wnętrze kościoła w. Antoniego, fragment szopki i główny ołtarz, przy którym zostało odprawione nabożeństwo ekspiacyjne. Miłych wrażeń życzę.


5 komentarzy:

owieczka pisze...

Podoba mi się ten film, oddaje nastrój skupienia i modlitwy i....podoba mi się moje miasto nocą, szczególnie ciepłe światełka lamp i lampek....tylko w nogi było zimno, ale tego na filmie nie widać. Szkoda, że jeszcze tak niewiele osób rozumie potrzebę modlitwy w obronie życia.....mogło nas być więcej. Dobrze, że jest ten film - piękna pamiątka :)

Piotr Zajączkowski OFMCap. pisze...

Oj, moje nogi zmarzły i to bardzo... Z ogromną ulgą wchodziłem do kościoła św. Antoniego :)) Podejrzewam że Owieczka również... :)
A co do ilości, to szkoda, że nie było proboszczów (kolęda) bo dobry przykład jest tu cenny...

marchewka pisze...

Oj, wcale nie było tak mało osób, jak pisze Owieczka, tylko szkoda, że takie puste ulice..... a to przecież ma być świadectwo.
Tak sobie myślę, czy BRONIĄC ŻYCIA /modlitwą/ naprawdę potrafimy KOCHAĆ ŻYCIE :) ??

owieczka pisze...

Aby coś ,,dać" najpierw trzeba ,,mieć". Ofiarować życie Bogu może tylko ten, kto kocha życie i kocha siebie. Kochać życie to często ,,tracić" je dla innego życia. Kochać życie to, kochać Boga.......chciałabym....

Piotr Zajączkowski OFMCap. pisze...

Ofiarować życie może tylko ten kto to życie posiada. Jednak chodzi tu o ofiarowanie takiego życia jakie mam, a nie jakie chciałbym mieć. U początków ofiary jest akceptacja swojego życia takim jakie ono jest, z wadami i zaletami...