08 marca 2009

O Kobietach nie tylko dla Kobiet, z okazji Dnia Kobiet
Do posłuchania!

Najczęściej słuchamy Jacka Pulikowskiego. Znamy go i lubimy.
Dziś, z racji Dnia Kobiet chcę zaprezentować krótką konferencję jegon żony, Jadwigi Pulikowskiej. Dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat radości z przeżywania kobiecości.


Kobiecość_Ucieszyć się nią_JadwigaPulikowska_

Druga audycja do posłuchania dotyczy akceptacji kobiecości. Temat prezentują małżonkowie Mariola i Piotr Wolochowiczowie. W dalszej części dzwonią słuchacze z pytaniami.

Mariola_Piotr_Wolochowicz_Akceptacja_kobiecosci

I jak zwykle zapraszam do komentarzy :))

1 komentarz:

Piotr Zajączkowski OFMCap. pisze...

To, co dzięki słowom Jadwigi Pulikowskiej zrozumiałem, to fakt takiej niewidocznej, ale jakże mocno realnej granicy stawianej ilości dzieci w małżenstwie. Dwójka dzieci i to jest maks. "No to wszystkie dzieci w domu". To właśnie jest czysty przykład mentalności, która nie wiadomo dlaczego stawia niepisaną granicę w ilości dzieci: dwójka i koniec. Jak bardzo to tkwi w głowach, w przekonaniach, w rozmowach...

Oczywiście, nie jestem kobietą, nie wiem co to znaczy urodzić dziecko. Zawsze mam głęboki szacunek do każdej matki, która rodzi. Bez żadnych wątpliwości wiem, że to jest ogromny wysiłek. Jednak gdy widzę wiele matek, które po urodzeniu dziecka zapominają o trudzie porodu, o cierpeiniu i wszystkim tym co się wiąże z urodzeniem, a stają się szczęśliwsze i radośniejsze i wręcz tryskają potężnym wewnętrznym pięknem swojego serca, to nie mam wątpliwości, że jest to piękne powołanie i że jest to droga do świętości dla kobiety powołanej do życia w małżeństwie.

I to własnie usłyszałem w głosie samej jadwigi. Ona sama urodziła trójkę, ale w jaki sposób opowiada o krewnej, która urodziła 11! Niesamowite...